افت قیمت خودرو در تصادفات
بیمه شخص ثالث

افت قیمت خودرو در تصادفات

افت قیمت خودرو چیست و پرداخت آن چگونه صورت میگیرد. آیا بیمه افت قیمت خودرو را پرداخت میکند و افت قیمت خودرو شامل کدام وسایل نقلیه میگردد. برای دریافت افت قیمت خودرو باید چه کاری انجام داد.مقاله زیر رو از سایت بیمه چند بخونید تا جواب این سوالات رو بگیرید.

چـند نـکته که بـاید راجـب افـت قیمت خودرو در تصادف بدونیم :
اولین موضوعی که باید مد نظر داشته باشید ایـنه که افـت قـیمت خـودرو جز پوشش های هیچ شرکت بیمه ای ( بیمه گر ) نیست! نه بیمه  ثالث، نه بیمه بـدنه، و فعلا هیچ کلوز بیمه ای برای پوشش افت قیمت خودرو در تصادفات وجود نداره.
دومین موضوع مهم در بحث افت قیمت خودرو در تصادفات اینه که اگر شما در تصادف مـقصر حادثه باشید و خورو شما دچار خسارت شده باشه و در این مورد بخواهید از بیمه بـدنـه اتومبیل خـودتون اسـتفـاده کـنیـد، افـت قـیمت خودرو  بر عهده خود شما است.
سومین چیزی که باید بدونید اینه که اگر در تصادفات، خودرو شما دچار حادثه شده باشد و به اون خسارت وارد بشه، به شرطی که سن خودروی شما کمتر از ۵ سال و رنگ خودرو نیز هم فابریک باشه می تونید تقاضای افت قیمت از مـقصـر حـادثـه داشـته بـاشـید.
چهارمین هم این که برای دریافت مبلغ افت قـیمت  در تصادفات خـودرو، باید از مقصر تصادف شـکایت صورت بـگیره و بعد از ارائه نـظر کارشناس متخصص در این زمینه  و ارائه رای دادگاه یا شورای حل اختلاف میتونید مبلغ افت قیمت رو از مقصر تصادف دریافت کنید.
البته این کار دردسر های خودشو داره و شامل هزینه های دادرسی و هزینه کارشناس دادگستری هم میشه که در صورت رای مثبت دادگاه یا شورای حل اختلاف میتونید این مبلغ یعنی هزینه های دادرسی و کارشناس رو علاوه بر افت قیمت از مقصر حادثه بگیرید.
یک راه ساده تر هم اینه که با مقصر تصادف خودتون صحبت کنید تا اون مبلغ افت قیمت خودروی شما رو به شما پرداخت کنه و مقصر رو در  جریان بگذارید که در صورت عدم پرداخت باید علاوه بر افت قیمت خودروی شما هزینه های دادرسی و کارشناس و احیانا وکیل تون هم به شما پرداخت کنه .

مقالات مرتبط
نظرات