سوالات متداول

در این قسمت بیشترین سوالاتی که توسط کاربران و بیمه‌گذاران پرسیده شده آمده است.
این بخش را مطالعه کنید، شاید برخی از این مطالب سوالات شما باشد.

بیمه چند یک وب سایت و اپلیکیشن خدمات آنلاین بیمه‌ای است که تابع قوانین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و زیر نظر شرکت سهامی بیمه آسیا فعالیت میکند. در بیمه چند مشاوره رایگان و نیز فروش محصولات و پوشش های بیمه‌ای شرکت بیمه آسیا شامل ثالث و بدنه اتومبیل ، بیمه عمر ، مسئولیت مدنی ، بیمه مسافرتی ، آتشسوزی و زلزله ، بیمه آسانسور ، حوادث انفرادی و گروهی و ... ، توسط نمایندگی رسمی کد ۲۴۴۲۱ شرکت سهامی بیمه آسیا و بدون واسطه صورت می گیرد و خدمات ارائه شده ی بیمه چند طی مجوز شماره ۹۸۰۱۴۹ مورد تایید شرکت سهامی بیمه آسیا می باشد. گستره فعالیت آنلاین این نمایندگی سراسر کشور و خدمات مشاوره ای بیمه چند رایگان می باشد.

سفارش بیمه نامه هایی که تا ساعت 21 در بیمه چند ثبت می‌شوند در صورتی که نیاز به بازدید نداشته باشند (مانند بیمه بدنه و برخی بیمه های آتشسوزی) در همان روز بررسی و در صورت کامل بودن اطلاعات صادر خواهند شد. درخواست‌هایی که بعد از ساعت21 ثبت شوند در ابتدای اولین روز پس از ثبت بررسی و صادرخواهند شد. سفارشات داخل شهر قزوین در دو نوبت صبح و عصر ارسال میشوند و در صورتی که کاربردر زمان ثبت سفارش گزینه ارسال سریع را فعال کرده باشد، بیمه نامه به محض صدور به نشانی کاربر ارسال میگردد که این نوع ارسال دارای هزینه ارسال میباشد. درخواست های خارج از قزوین قبل از اتمام ساعت اداری و یا در ابتدای روز کاری بعد جهت ارسال تحویل پست می گردد.

بله، از تمامی نقاط کشور امکان ثبت سفارش و خرید بیمه نامه از سایت بیمه چند وجود دارد. سفارشات داخل قزوین دو نوبت در روز ارسال می گردد و سفارشات خارج از قزوین جهت ارسال روزانه تحویل پست می شود.

برای ارائه خدمات به بیمه گذاران و کاربران سایت بیمه چند، دریافت اطلاعات شخصی و شماره های تماس و راه های ارتباطی جهت ارسال مواردی مانند یادآوری ها، دریافت تاییدیه های صدور از کاربر و دیگر موارد ضروری می‌باشد. با ثبت نام درسایت بیمه چند امکان مراجعه به پنل کاربری و رویت سفارشات گذشته و یا پیگیری درخواست های جدید امکان پذیر است و از طریق پنل کاربری نیز می توان بیمه نامه های خود را کنترل و مدیریت کنید.

اطلاعات شخصی کاربران بیمه چند در دیتابیس های اختصاصی بیمه چند با امنیت بالا نگهداری می شود و این اطلاعات تنها در برنامه رسمی شرکت بیمه آسیا واردشده و به هیچ عنوان در اختیار هیچ فرد حقیقی یا حقوقی دیگری قرار داده نمی شود.

در صورتی که کاربر قصد دارد عضویت خود را در بیمه چند لغو کند می بایست از طریق یکی از راه های ارتباطی با این سامانه تماس گرفته و درخواست خود را به صورت کتبی اعلام کند و کارشناسان به محض دریافت درخواست لغو عضویت، موضوع را بررسی و به درخواست کاربر، عضویت را لغو میکنند.

نرخ پایه برخی رشته های بیمه ای توسط بیمه مرکزی تعیین می گردد ولی بعضی از شرکت های بیمه ای با توجه به تصمیمات مدیران و سیاست های داخلی خود تخفیفاتی را به صورت مقطعی و دوره ای در رشته های مختلف بیمه ای اعمال می کنند . نکته حائز اهمیت این است که اعمال تخفیفات بیمه ای روی حق بیمه ها به هیچ عنوان بر کیفیت پاسخگویی و پرداخت خسارت بیمه ها تأثیری نمیگذارد.

بیمه چند سامانه فروش آنلاین نمایندگی رسمی کد ۲۴4۲۱ شرکت بیمه آسیا است و مجوز رسمی فعالیت را در سال 1389 از شرکت سهامی بیمه آسیا و زیر نظر بیمه مرکزی اخذ نموده است و نیز جهت فعالیت آنلاین خود مجوز های رسمی مانند نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت ومجوز ساماندهی را اخذ نموده است. *نماد اعتماد الکترنیک : نمادی هست که وزارت صنعت، معدن و تجارت، بعد از بررسی مجوزها و روال فروش، به کسب و کارهای اینترنتی مورد تایید اعطا میکند .

دفتر مرکزی سامانه بیمه چند در قزوین و به نشانی مندرج در صفحه تماس با ما قید شده.

سامانه بیمه چند در واقع بخش فروش اینترنتی نمایندگی رسمی بیمه آسیا است و استفاده از خدمات آنلاین این نمایندگی داری مزایایی مانند: 1-عدم نیاز به حضور در نمایندگی 2-ثبت درخواست خرید بیمه در هر زمانی که به اینترنت دسترسی دارید 3-امکان مشاهده، مقایسه و بررسی قیمت‌ها و شرایط شرکت‌ بیمه آسیا 4- ارسال رایگان بیمه نامه های شما به صورت روزانه در 2 نوبت صبح و عصر 5-ارسال فوری بیمه نامه بعد از صدور به درخواست مشتری، میباشد.

بیمه نامه های صادر شده در بیمه چند به مقصد قزوین توسط پیک و به صورت رایگان و بیمه نامه های به مقصد دیگر نقاط کشور نیز توسط پست ارسال میگردد و هزینه آن به عهده بیمه چند می باشد و کاربران هیچ گونه هزینه ای را پرداخت نمی کنند. فقط درصورتی که کاربر درخواست ارسال فوری را داشته باشد ارسال بیمه نامه دارای هزینه ارسال میباشد و هزینه دیگری نخواهد داشت.

تنها در رشته بیمه های اتومبیل، ارائه بیمه نامه قبلی در زمان تحویل بیمه نامه جدید الزامی است و در صورت عدم ارائه بیمه نامه قبلی بیمه نامه جدید توسط پیک بیمه چند تحویل نخواهد شد.

بله. کلیه تخفیف‌های بیمه قبلی شما به جز در رشته های آتشسوزی و حوادث، به شرط اینکه در بیمه قبلی خسارتی نداشته باشید به بیمه‌نامه جدید شما منتقل می‌شود.

بله . با مراجعه به نشانی مندرج در صفحه تماس با ما در وبسایت بیمه چند امکان استعلام و خرید و همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان بیمه چند در مورد رشته های مختلف بیمه ای وجود دارد.

بعد از ثبت سفارش و نهایی کردن سفارش، مراحل صدور بیمه نامه توسط پیامکاز سایت بیمه چند به اطلاع کاربر خواهد رسید. و همچنین با مراجعه به سامانه بیمه چند و ورود به قسمت پیگیری سفارش امکان مشاهده وضعیت بیمه نامه سفارش داده شده وجود دارد.

بله.در صورتی که بیمه نامه صادر و چاپ شده باشد و قبل از اینکه توسط بیمه چند تحویل پست یا پیک شود به درخواست کاربر امکان ارسال تصویر بیمه نامه صادر شده وجود دارد.

کارشناسان بیمه چند قبل صدور و تایید نهایی بیمه نامه حتما با شما تماس گرفته و سفارش دریافتی را با ایشان کنترل می نماید و در صورت تایید نهایی توسط شما بیمه نامه وارد پروسه صدور خواهد شد.